شنبه , دسامبر 2 2023
آخرین خبرها
در مراسم اختتامیه کارگاه طراحی پوستر یکصدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی ؛حسینی ، رئیس کمیسیون فرهنگی شورا : – استفاده از ابزار هنر و رسانه برای تبلیغ شخصیت میرزا علوی ، شهردار رشت : – افزایش نقش استارتاپ‌ها در تصمیم‌ گیریهای مجموعه مدیریت شهری

در مراسم اختتامیه کارگاه طراحی پوستر یکصدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی ؛حسینی ، رئیس کمیسیون فرهنگی شورا : – استفاده از ابزار هنر و رسانه برای تبلیغ شخصیت میرزا علوی ، شهردار رشت : – افزایش نقش استارتاپ‌ها در تصمیم‌ گیریهای مجموعه مدیریت شهری

در مراسم اختتامیه کارگاه طراحی پوستر یکصدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی ؛حسینی ، رئیس کمیسیون فرهنگی شورا : – استفاده از ابزار هنر و رسانه برای تبلیغ شخصیت میرزا علوی ، شهردار رشت : – افزایش نقش استارتاپ‌ها در تصمیم‌ گیریهای مجموعه مدیریت شهری مراسم اختتامیه کارگاه طراحی پوستر یکصدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی، شهردار رشت، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و مدیران شهرداری رشت روز گذشته ۹ آذر ماه برگزار شد.

مراسم اختتامیه کارگاه طراحی پوستر یکصدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی، شهردار رشت، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و مدیران شهرداری رشت روز گذشته ۹ آذر ماه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت – نادر حسینی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت در مراسم اختتامیه کارگاه طراحی پوستر یکصدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی اظهار داشت: علی رقم تمام اقدامات و کارهای انجام شده، ابعاد شخصیتی میرزا کوچک جنگلی هنوز برای نسل جدید به خوبی تبیین نشده است.

نادر حسینی استفاده از ابزار هنر و رسانه همچنین نهاد آموزش و پرورش برای تبلیغ هر چه بیشتر شخصیت میرزاکوچک جنگلی به ویژه در بین نسل جدید را اثرگذار ذکر کرد و گفت: انتظار داریم برنامه‌ریزیهای لازم برای برگزاری کنگره ملی میرزا کوچک جنگلی در سال آینده که شورای اسلامی شهر رشت به شدت پیگیر انجام آن است، سرانجام عملیاتی شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورا شناساندن شخصیت میرزا کوچک جنگلی در ابعاد ملی، بین‌المللی و کشورهای همسایه را یکی از کارکردهای برگزاری این کنگره اعلام کرد و افزود: از تلاشها و دلسوزیهای همه هنرمندان استان گیلان، اصحاب فرهنگ و رسانه به ویژه متولیان برگزاری این رویداد تشکر می‌کنم و امیدواریم اقدامات فرهنگی با محوریت میرزاکوچک جنگلی همواره استمرار داشته باشد.

سید امیر حسین علوی شهردار رشت نیز در این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از متولیان برگزاری اختتامیه کارگاه طراحی پوستر یکصدمین سالروز بزرگداشت میرزا کوچک جنگلی اظهار داشت: برای یادآوری کارها و اقدامات بزرگی که پیشینیان و بزرگان استان گیلان و شهر رشت برای عزت و اعتلای مردم سرزمین‌مان انجام داده اند، همواره نیازمند برگزاری چنین برنامه‌هایی هستیم.

شهردار رشت با بیان اینکه تولید آثار خلاقانه و هنری سهم پررنگی در بررسی و پژوهش ابعاد نهضت جنگل دارد، تصریح کرد: یکی از راه هایی که می‌تواند به ما در شناساندن میرزاکوچک جنگلی به عنوان مظهر مقاومت و اهداف استکبار ستیزی به نسل جوان کمک کند تولید و خلق آثار هنری است.

علوی گرایش جوانان به واسطه پویایی و خلاقیتشان به موضوعاتی مانند شرکت در جشنواره‌ها با محوریت نهضت جنگل و زمینه‌سازی برای آن را لازم و ضروری دانست و گفت: تبیین ابعاد شخصیت میرزا کوچک و نهضت جنگل نیاز به پژوهشهای بیشتری دارد و حضور جوانان و نخبگان به جهت پویایی بیشترشان این راه را هموارتر می‌سازد.

وی با تاکید بر اینکه در مقطع حساس کنونی که کشورمان در آن قرار دارد، پرداختن به ایده‌آلها موضوعی بسیار پراهمیت محسوب می‌شود، اذعان کرد: گاهی اوقات برآوردن نیازهای روزمره ما را از این مؤلفه‌ها و ایده‌آلها نظیر نهضت جنگل دور می‌سازد اما با ورود جوانان خلاق و هنرنمایی آنان در این عرصه ارزشها برای نسلهای بعدی همچنان پایدار خواهد ماند.

شهردار رشت بر لزوم افزایش نقش استارتاپ ها در تصمیم‌ گیریهای مجموعه مدیریت شهری بنا به درخواست شورای اسلامی شهر رشت تاکید کرد و یادآور شد: برای موفقیت در این عرصه نیز قطعا به حضور فعال جوانان خلاق نیاز مبرم داریم.

سید امیر حسین علوی خاطر نشان کرد: امیدواریم اقدامات حمایتی شهرداری از هنرمندان و جوانان زمینه هر چه بیشتر تولید آثار فاخر فرهنگی را فراهم سازد تا شاهد حضور آثار هنرمندانمان در سطح جشنواره‌های ملی و بین‌المللی باشیم.

گفتنی است در پایان این مراسم توسط اعضای شورای اسلامی و شهردار رشت از آثار برگزیدگان این کارگاه تجلیل بعمل آمد.