یکشنبه , دسامبر 3 2023
آخرین خبرها
با حضور مهندس اکبری مقدم ،مدیرعامل سازمان و نمایندگان دستگاه های نظامی و انتظامی، نظارتی و اجرایی برگزار شد<br>کارگروه ارتقا سلامت اداری پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز منطقه آزاد انزلی برگزار شد

با حضور مهندس اکبری مقدم ،مدیرعامل سازمان و نمایندگان دستگاه های نظامی و انتظامی، نظارتی و اجرایی برگزار شد
کارگروه ارتقا سلامت اداری پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز منطقه آزاد انزلی برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی کارگروه ارتقاء سلامت اداری، پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز با حضور مهندس اکبری مقدم رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و نمایندگان دستگاه های نظامی و انتظامی، نظارتی و اجرایی برگزار شد.

در این جلسه تعدادی از اعضای کارگروه به بیان گزارش عملکرد شش ماهه حوزه فعالیت خود پرداختند و در ادامه مدیران توسعه تجارت و فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان در خصوص فرایند ثبت اماری و میزان واردات و صادرات کالا در منطقه و عملکرد سامانه چی پی اس خودروهای پلاک منطقه طی شش ماهه اول سالجاری گزارشی ارائه کردند.

همچنین در این جلسه جناب سرهنگ عفت دوست رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان گیلان ضمن بیان حوزه ماموریتها و وظایف این پلیس در سطح گمرکات و مبادی ورودی و خروجی استان و فعالیت های مالی و اقتصادی و تاکید بر ضرورت و اهمیت مقوله پیشگیری قبل از برخورد با جرم ؛ جناب سروان معافی نصب را به عنوان مسئول پلیس امنیت اقتصادی منطقه آزاد انزلی معرفی نمود و اظهار امیدواری کرد که ایشان در همکاری با دیگر اعضای این کارگروه در انجام وظایف محوله و تحقق اهداف پیش بینی شده موفق باشند.

نمایندگان جامعه بازار و انجمن سرمایه گذاران منطقه نیز در این جلسه به بیان نقطه نظرات خود در ارتباط با مشکلات واردات تلفن همراه مسافری در منطقه پرداختند و خواستار تسهیل فرایند مربوطه شدند.

سپس سرهنگ موسوی فرمانده دریابانی منطقه آزاد انزلی ضمن ارائه گزارش عملکرد حوزه ذی ربط در خصوص شرایط استقرار این یگان در بندر کاسپین و پیشگیری از وقوع هرگونه قاچاق احتمالی در سطح دریا نکاتی را متذکر شدند.

مهندس اکبری مقدم مدیرعامل سازمان نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت استفاده بیش از پیش ظرفیت های این کارگروه به منظور افزایش هماهنگی میان دستگاهی و حل مسائل مرتبط عنوان کرد : اقدامات مناسبی در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارتقای سلامت اداری در این منطقه صورت گرفته و با توجه به روند افزایش گردشگران ، نظارت دستگاه های اجرایی علی الخصوص گمرک در درب های خروجی باید افزایش یابد.

وی در ادامه افزایش سرعت ارائه خدمات به واحد های تولیدی به منظور تامین مواد اولیه و شناسایی انبار های موجود از سوی نهاد های نظارتی ضروری دانست و خواستار برگزاری مستمر و دوره ای این کارگروه به منظور رفع موانع شد.

در پایان این نشست از سرهنگ مهدی صفاتی فرمانده سپاه ناحیه بندر انزلی به پاس خدمات وی در دوران خدمتی از سوی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی تقدیر بعمل آمد.