شنبه , دسامبر 2 2023
آخرین خبرها
بانوان بسیجی برای کمک به کادر درمان در بیمارستان‌های استان گیلان حضور یافتند

بانوان بسیجی برای کمک به کادر درمان در بیمارستان‌های استان گیلان حضور یافتند

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان سپاه گیلان با اشاره به پیشگامی بانوان بسیجی برای مهار کرونا گفت: بانوان بسیجی برای کمک به کادر درمان در بیمارستان‌های سراسر استان گیلان حضور یافتند.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از تسنیم/معصومه پرسا با بیان اینکه بانوان بسیجی همواره و در همه زمان‌ها در فعالیت‌های جهادی و مردمی پیش قدم بودند اظهار داشت: در این برهه از زمان و در مواجهه با بحران کرونا بانوان بسیجی از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون حضور پررنگ خود را به منصه ظهور گذاشتند.

 مسئول سازمان بسیج جامعه زنان سپاه گیلان افزود: به‌عنوان مثال بانوان بسیجی در طرح شهید سلیمانی برای غربالگری خانه به خانه افراد شرکت کردند و در زمینه کمک‌رسانی به خانواده‌هایی که به دلیل کرونا با مشکلات معیشتی روبه‌رو هستند نیز فعالیت می‌کنند.

پرسا خاطرنشان کرد: همچنین اهدای خون به بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان و آزادسازی بانوان زندانی به جهت پیشگیری از همه‌گیری کرونا در زندان‌ها از دیگر اقدامات بانوان بسیجی گیلانی در مواجهه با کرونا بوده است.

وی با بیان اینکه بانوان بسیجی و بسیاری از بانوان خانه‌دار منازل و پارکینگ‌های منازل خود را به کارگاه دوخت ماسک و گان تبدیل کردند گفت: زمانی که افراد از نزدیک شدن به فوت‌شدگان کرونایی رعب و وحشت داشتند بانوان بسیجی در این زمینه نیز پای‌کار آمده و تغسیل بانوان جان باخته کرونایی را برعهده گرفتند.

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان سپاه گیلان ابراز داشت: در حال حاضر بانوان بسیجی در طرح واکسیناسیون کرونایی و مواسات نیز در سراسر گیلان فعالیت می‌کنند و همچنین اهتمام ویژه‌ای در میان بانوان بسیجی به جهت تهیه کپسول اکسیژن برای بیماران کرونایی به‌وجود آمده است.

 پرسا با اشاره به اینکه تعدادی از این کپسول‌ها تهیه شده و بانوان در صدد هستند تا این تعداد را افزایش دهند افزود: کادر درمان اکنون با حجم کاری بسیار بالایی مواجه هستند از این رو گروه‌های جهادی برای کمک به آنان در بیمارستان‌های سراسر استان گیلان حضور دارند.

وی درباره اقدامات بسیج جامعه زنان سپاه گیلان در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت بانوان در این شرایط کرونایی با بیان اینکه یکی از مأموریت‌های بسیج و به‌ویژه بسیج جامعه زنان غنی‌سازی اوقات فراغت است افزود: با ایجاد شرایط کرونایی این فراغت در خانواده‌ها و جوانان نمود بیشتری یافت.

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان سپاه گیلان افزود: از این رو ناگزیر شدیم تا برای پر کردن اوقات فراغت خانواده‌ها به‌ویژه بانوان و سلامت روان آن‌ها برنامه‌ای تدوین کنیم لذا در این راستا اقدام به برگزاری کلاس‌هایی نظیر کلاس‌های هنری در فضای مجازی کردیم.

پرسا با بیان اینکه همچنین جشنواره‌های فرهنگی و هنری قالباً در فضای مجازی و کمتر به صورت حقیقی برگزار می‌شود عنوان کرد: برگزاری اردوهای هدفمند برای علاقمندان از دیگر برنامه‌های ما برای غنی‌سازی اوقات فراغت افراد است.

 وی گفت: در این اردوها هم اوقات فراغت افراد پر می‌شود و مهم‌تر از آن به ارائه آموزش‌ها در جهت افزایش سطح آگاهی و بصیرت افزایی می‌پردازیم؛ پایگاه‌ها و حلقه‌های صالحین نیز گروه‌هایی را در فضای مجازی تشکیل دادند تا اقدام به ارائه مطالب مفید برای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان، نوجوانان و بانوان کنند.