شنبه , دسامبر 2 2023
آخرین خبرها
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه خبر داد؛افزایش شیوع ویروس کرونا در آستانه اشرفیه

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه خبر داد؛افزایش شیوع ویروس کرونا در آستانه اشرفیه

فرماندار آستانه اشرفیه از افزایش میزان شیوع ویروس کرونا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه؛ دکتر رضائی صبح امروز طی گزارشی با اشاره به اینکه این شهرستان هم اکنون در وضعیت قرمز قرار دارد اظهار داشت: انتظار می رود عموم مردم با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی چون عدم حضور در اجتماعات ، استفاده از ماسک و مواد ضد عفونی کننده ، پرهیز از سفرهای غیر ضروری و رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی در جهت قطع زنجیره انتقال این ویروس خطرناک مشارکت کنند.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه با تاکید بر اینکه کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به رفتار همه مردم بستگی دارد یادآور شد: با هدف پیشگیری و مقابله با شیوع این ویروس ، جلسات روزانه ستاد مقابله با ویروس کرونا در این شهرستان برگزار می شود ، ضمن آنکه نظارت و بازرسی بر نحوه فعالیت واحدهای صنفی در منطقه با جدیت بیشتری از سوی نمایندگان فرمانداری ، شبکه بهداشت و درمان ، اتاق اصناف ، بسیج و نیروی انتظامی انجام می شود.

به گفته دکتر رضایی ،طی دو هفته اخیر، تعداد 129 واحد صنفی به علت عدم رعایت دستورالعمل های ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا در این شهرستان تعطیل شده اند.

وی اظهار داشت: طی این مدت ، بیش از یکهزار مورد بازرسی توسط بازرسین ستاد مقابله با ویروس کرونا از واحدهای صنفی شهرستان صورت گرفته که در این بازدیدها برای 248 واحد صنفی که دستورالعمل های ستاد مقابله با ویروس کرونا را نادیده گرفته اند اخطاریه صادر شد.

فرماندار آستانه اشرفیه در ادامه یادآور شد: با توجه به شرایط موجود ، فعالیت کلیه مشاغل درجه دو ، سه و چهار در این شهرستان تا اطلاع ثانوی تعطیل است و کلیه این مشاغل موظف اند دستورالعمل های ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا را رعایت کنند که در غیر این صورت با متخلفین برخورد قانونی صورت می گیرد.

رضایی اظهار داشت: فعالیت کلیه مشاغل درجه یک در این منطقه ، شامل فعالیت های خدماتی ضروری ،امدادی ، نانوایی ها ، فروشگاه های توزیع مایحتاج ضروری ، داروخانه ها، مراکز درمانی ، بانک ها و دیگر مراکز خدماتی ضروری در شرایط کنونی بلامانع است.

وی با تاکید بر اینکه با کلیه خودروهایی که محدودیت های کرونایی را رعایت نکنند برخورد قانونی می شود اظهار داشت: کلیه بازارهای هفتگی نیز در این شهرستان تعطیل اند.